Używamy plików cookies, by umożliwić korzystanie w pełni z naszych serwisów. Jeżeli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Więcej informacji ››
Paragon

Migrate OS

Dostępne teraz także w Hard Disk Manager for Windows
 • Przenieś system Windows na nowy dysk w krótkim czasie i po prostu przełącz się, aby wznowić swoją pracę
 • Przejdź na nowy dysk HDD o dużej pojemności
 • Przejdź na nowy szybki dysk SSD
 • Automatycznie optymalizuj swój dysk
 • Odzyskiwanie w przypadku wadliwego działania lub awarii
Kup teraz 79 zł
Paragon Migrate OS. HTML Banner.

Zainstaluj

Podłącz nowe urządzenie pamięci masowej do komputera, a następnie pobierz i zainstaluj Hard Disk Manager for Windows

Wybierz

Wybierz instalację systemu Windows, którą chcesz przenieść na nowy dysk

Wyklucz

Wyklucz z procesu migracji nieistotne pliki, aby zmieścić się na małym dysku SSD lub rozwinąć partycje, aby wykorzystać całą przestrzeń dyskową na dysku HDD o dużej pojemności

Uruchom ponownie

Zrestartuj system Windows z nowego dysku. Teraz możesz usunąć partycję systemu operacyjnego Windows z dysku źródłowego i użyć jej do przechowywania dokumentów, plików multimedialnych itp

Nie musisz zawracać sobie głowy szczegółami technicznymi

Nie musisz nawet wiedzieć o zastrzeżonych partycjach, sektorach rozruchowych itp. Po prostu wybierasz, gdzie chcesz, aby Twój system Windows był i tam jest - gotowy do działania.

Nie musisz tracić czasu

Możesz nawet kontynuować pracę podczas przenoszenia systemu Windows. Bez ręcznych operacji, bez restartów - po prostu przełączaj, gdy będziesz gotowy.

Możesz użyć nowego dysku HDD o dużej pojemności

Możesz użyć nowego dysku HDD o dużej pojemności, aby upewnić się że wszystkie twoje dane są łatwo dostępne. Nowoczesne dyski twarde są wystarczająco szybkie i zapewniają dobrą wydajność.

Migracja dysku twardego na mniejszy dysk SSD

Najnowsze dyski SSD nie mają zwiększonej pojemności, są raczej mniejsze i szybciej przetwarzają informacje niż regularne dyski twarde. Dodatkowo są całkowicie odporne na mechaniczne uszkodzenia, a funkcja taka jest szczególnie ważna w przypadku komputerów mobilnych. Korzyści te powodują, że coraz więcej użytkowników rozważa migrację swojego systemu operacyjnego na dysk SSD, aby jak najlepiej wykorzystywać system. Główną przeszkodą, jaką użytkownicy mogą napotkać, jest niewielka pojemność dysków SSD. Jak więc przenieść tysiące gigabajtów danych z jednego dużego woluminu na dysk SSD o pojemności 80 - 128 GB? Dotychczas jedynym rozwiązaniem było ponowne partycjonowanie dysku twardego, a następnie wykonanie migracji za pomocą specjalnego narzędzia, aby odseparować system i dane. Proces ten wiązał się z ryzykiem utraty danych i był dość czasochłonny.

Możesz automatycznie zoptymalizować pamięć masową, aby uzyskać najlepszą wydajność i pojemność

Aby zapewnić optymalną pojemność i szybkość, dysk może znacznie zyskać na wyrównaniu partycji. W takim przypadku zostaniesz o tym powiadomiony, a Paragon Migrate OS automatycznie wykona zadanie za Ciebie.

Możesz czuć się bepiecznie

Paragon Migrate OS może pomóc w korygowaniu problemów z rozruchem, w tym powodowanych przez trojany i inne wirusy oraz w tworzeniu gotowych nośników rozruchowych, aby zawsze można było przywrócić system do stanu, w którym jest on sprawny.

 • Migracja systemu operacyjnego z dużego dysku twardego na mniejszy dysk SSD
  Migracja dysku twardego na mniejszy dysk SSD

Najczęściej zadawane pytania

System Windows prosi o aktywację po skopiowaniu na inne urządzenie magazynujące.
Firma Microsoft wymaga, aby wszystkie zmiany w urządzeniach sprzętowych były monitorowane przez system operacyjny Windows. W związku z tym nasze oprogramowanie nie jest w stanie ominąć tego wymogu.
Czy mogę skopiować woluminy zaszyfrowane funkcją BitLocker?
Oczywiście, możesz kopiować tego typu woluminy, gdy są w stanie odblokowanym. Odblokowany wolumin BDE to wolumin szyfrowany przy użyciu funkcji BitLocker, która jest otwarta dla dostępu (hasło lub klucz odzyskiwania jest dostępny). Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Bazą wiedzy.
Czy wasz produkt obsługuje dyski dynamiczne Microsoft?
Nie. Produkty Paragon zapewniają ograniczoną obsługę dysków dynamicznych MBR, podczas gdy dyski dynamiczne GPT NIE są w ogóle obsługiwane. Niestety kopiowanie dysku nie znajduje się jeszcze na liście obsługiwanych funkcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Bazą wiedzy.
Jaką konfigurację RAID obsługuje wasz produkt?
Migrate OS obsługuje wszystkie typy konfiguracji sprzętowej i oprogramowania RAID z jednym ograniczeniem: Twój RAID powinien już być skonfigurowany i rozpoznany przez system operacyjny jako pojedynczy dysk. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Bazą wiedzy.
Mój kontroler SATA/RAID nie jest rozpoznawany przez nośnik ratunkowy WinPE.
Powinieneś umieścić sterowniki kontrolera podczas tworzenia nośnika ratunkowego, co jest zalecaną jednorazową procedurą. Alternatywnie można wprowadzić sterowniki za każdym razem po uruchomieniu z nośnika ratunkowego przez odpowiednie okno dialogowe. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z podręcznikiem i/lub naszą Bazą wiedzy.
Jakie foldery systemowe mają krytyczne znaczenie dla uruchamiania systemu operacyjnego, logowania i prawidłowego działania programów i nie wolno ich wykluczyć z kopiowania?
Upewnij się, że następujące foldery nie zostały dodane do listy wykluczeń:
 • Windows
 • Program Files
 • Program Files (x86)
 • ProgramData
 • Users
 • Boot (jeśli istnieje na C:\)
 • plik ‘bootmgr’ (jeśli istnieje na C:\)
Pamiętaj, że możesz wykluczyć określone foldery programów z "Program Files" i "Program Files (x86)", a także foldery i pojedyncze pliki (dokumenty, media) z folderu konta użytkownika, ale nie usuwaj ich w całości.
Czy mogę ponownie aktywować moją licencję na innym komputerze?
Pewnie. Aktywuj produkt ponownie, wykonując poniższe czynności:
 1. Zaloguj się w portalu MyParagon.
 2. Znajdź swój produkt na liście Moje produkty, a następnie kliknij "Pokaż szczegóły" i naciśnij "Zwolnij licencję”.
 3. Status licencji zostanie oznaczony jako "Nieużywana": artykuł w Bazie wiedzy Paragon.
 4. Następnie aktywuj produkt ponownie.
Ile razy mogę ponownie aktywować moją licencję?
Możesz ponownie aktywować ją do 5 razy. Jeśli chcesz ponownie aktywować licencję więcej niż 5 razy, skontaktuj się z naszą pomocą lub załóż zapytanie do pomocy technicznej a pomożemy ponownie zwolnić licencję.

Funkcje

Funkcje

Korzyści

Obsługiwane platformy Windows

 • Windows 7 SP1 do Windows 10
 • x32 / x64
 • UEFI boot

Dysk docelowy

 • HDD
 • SSD

MSR (Microsoft Reserved Partition)

Automatycznie wykrywane i kopiowane

Zmniejszanie rozmiaru systemu

Inteligentne filtry, aby wykluczyć niepotrzebne pliki

Przenoszenie w locie

Microsoft Volume Shadow Copy (VSS) służy do dyskretnego kopiowania podczas używania systemu bez ponownego uruchamiania

Wyrównywanie partycji

Automatyczne

Odzyskiwanie

 • Nośnik startowy oparty na WinPE (pamięć USB lub obraz ISO)
 • Inteligentny korektor rozruchu

Zasoby

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z pomocą techniczną lub wyślij zapytanie do pomocy