Używamy plików cookies, by umożliwić korzystanie w pełni z naszych serwisów. Jeżeli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Więcej informacji ››

Microsoft NTFS for Linux firmy Paragon Software

file-driver-boost

Pełny dostęp odczytu i zapisu do woluminów NTFS i HFS+!

Microsoft NTFS for Linux firmy Paragon Software jest unikalną kombinacją sterowników dla systemów plików NTFS i HFS+ dostępnych ze środowiska Linux.

Paragon NTFS&HFS+ for Linux

 

 • “Odkryliśmy, że sterownik Microsoft NTFS for Linux firmy Paragon Software jest lepszy od rozwiązań konkurencji, oferuje niezwykle szybkie możliwości odczytu/zapisu w dobrej cenie. Efekty końcowe są imponujące, a sterowniki pozwalają nam przyspieszyć zapisywanie danych na dyskach sformatowanych w systemie NTFS o prawie 50%”.

  Ezra Kohavi,
  CEO of MediaClone, Inc.
  media-clone.net

Łatwy w instalacji i deinstalacji

Po prostu uruchom skrypty asystenta (skrypty install.sh i uninstall.sh), które wykonają wszystkie niezbędne operacje, aby zbudować sterownik, zainstalować go, a następnie dezaktywować i usunąć z platformy.

Wysoka wydajność

Narzędzie Paragon zwiększa wydajność, otwierając bezpośredni dostęp do partycji, na których miałeś trudności z uzyskaniem dostępu do Linuksa. Szybkość transferu jest taka sama dla macierzystych systemów plików Linux, a w niektórych przypadkach nawet lepszych.

Pełny dostęp do woluminów NTFS i HFS+

Szybki i przejrzysty dostęp do odczytu i zapisu dla woluminów NTFS / HFS+ z systemu Linux. Korzystaj z systemu plików HFS+ i jego wbudowanej obsługi rejestrowania, aby zapewnić lepszą integralność systemu plików podczas przesyłania plików między komputerami z systemem Linux i Mac.

Dodatkowe narzędzia

Microsoft NTFS for Linux firmy Paragon Software pozwala sformatować dowolny wolumin jako NTFS lub HFS+, sprawdzić sformatowane woluminy pod względem integralności i naprawić błędy.

Darmowa wersja

Microsoft NTFS for Linux firmy Paragon Software ma również wersję limitowaną, która jest bezpłatna i obejmuje typowe scenariusze użycia. Wypróbuj teraz ›
Wybierz wersję Professional, aby uzyskać profesjonalne funkcje, najwyższą wydajność i najlepsze wsparcie.

Wiedza specjalistyczna, której możesz zaufać

Paragon Software Group dostarcza niezawodne rozwiązania sprawdzone na rynku od 1994 roku, pomagając 8 milionom klientów osiągnąć maksymalną produktywność. Zwracamy uwagę na branżę IT, jej aktualności i trendy oraz regularnie dostarczamy aktualizacje i rozszerzenia produktów. Wejdź na swoje konto MyParagon gdzie wybieramy i regularnie publikujemy najnowsze wiadomości i najlepsze oferty!

OEM i rozwiązania wbudowane

Microsoft NTFS for Linux firmy Paragon Software jest sterownikiem File System Link. Nasza Technologia FSL rozwiązuje problemy z niezgodnością między różnymi systemami plików i popularnymi systemami operacyjnymi. Dzięki wsparciu FSL dla wszystkich popularnych systemów plików wbudowanych w nowoczesne urządzenia cyfrowe, konsumenci mogą cieszyć się bezkonfliktową interoperacyjnością platformy. Szukasz rozwiązania dla swojego produktu?
 

Zainteresowany? Zadzwoń do nas! (34) 343 81 81
 

Skontaktuj się z nami!

Wiele produktów Paragon jest wyposażonych w bezpłatną pomoc techniczną. Wszyscy nasi klienci mają prawo do bezpłatnej 30-dniowej aktualizacji, jeśli nowa wersja pojawi się w ciągu 30 dni od zakupu produktu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące instalacji lub konfiguracji naszego oprogramowania, nie wahaj się skontaktować się z naszym zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem konta MyParagon.

 • Przechodzenie przez proces instalacji
  Przechodzenie przez proces instalacji

Funkcje

Funkcje

Korzyści

Nowe funkcje

nowość Obsługa wersji jądra Linux do 4.12.x

Obsługa wersji jądra Linux 2.6.36 do 4.12.x. Automatyczne przebudowywanie sterowników dla nowszych obsługiwanych jąder z biblioteką DKMS.

nowość Obsługa odczytu dla nowych metod kompresji systemu NTFS w systemie Windows 10/Server 2016

Obsługiwane funkcje NTFS (zobacz także "Zgodność"):

 • Wersje NTFS 1.2, 3.0, oraz 3.1 (Windows NT 4.0, 2000, XP, 2003, Vista, 7, 8.1, 10, Server 2016);
 • Obsługa skompresowanych plików;
 • Obsługa plików rozproszonych.

nowość Udoskonalenia dotyczące stabilności w niebezpiecznych scenariuszach usuwania magazynu

Poprawione zachowanie sterowników w przypadku nieoczekiwanego odłączenia pamięci docelowej w celu zminimalizowania możliwości problemów z systemem plików.

nowość Zminimalizowany rozmiar pakietu narzędzi systemu plików

Dodano pojedyncze narzędzie "ufsd" zamiast samodzielnych narzędzi mk*fs i chk*fs, które są twardymi linkami do narzędzia "ufsd".

nowość Ulepszony skrypt automatycznego montowania

Zaktualizowany skrypt automatycznego montowania dla lepszego rozpoznawania nazw woluminów ze spacjami. (Tylko wersja profesjonalna).

Najczęściej zadawane pytania

Pytania

Odpowiedzi

System plików NTFS Ogólne

Co to jest system plików NTFS?

NTFS jest akronimem dla New Technology File System. System NTFS został wydany po raz pierwszy w systemie Windows NT. Jest znacznie bardziej nowoczesny, stabilny i niezawodny niż FAT lub FAT 32. Ten system plików został zaprojektowany specjalnie do użytku z systemem operacyjnym Windows. Obsługuje długie nazwy plików, ogromne partycje dyskowe i pliki, pełną kontrolę dostępu do zabezpieczeń, możliwość odzyskiwania plików / katalogów i ich strukturę w przypadku awarii sprzętu i wielu innych funkcji.

Czy system plików NTFS jest lepszy niż FAT czy HPFS?

Tak. System plików NTFS zastępuje systemy plików FAT (File Allocation Table) i HPFS (High-Performance File System). Daje wiele korzyści w porównaniu do innych systemów plików, takich jak możliwość przywracania plików / katalogów i ich struktury w przypadku awarii sprzętu, poprawy bezpieczeństwa, obsługi dużych plików / partycji itp.

Czy system plików NTFS jest taki sam w każdej wersji systemu Windows?

Istnieją trzy wersje systemu plików NTFS: 1.2, 3.0 i 3.1. Każda z tych wersji jest używana w innym systemie operacyjnym Windows i ma dodatkowe funkcje. Wersja NTFS: v1.2; v3.0; v3.1 i odpowiednia wersja Windows: Windows NT 4.0, 2000, XP, 2003, Vista, 7, 8.1, 10, Server 2016. Uwaga: Wersja 1.2 jest również znana jako 4.0, wersja 3.0 jako 5.0, a wersja 3.1 jako 5.1.

Słownik

Montowanie
Montowanie to proces łączenia woluminów z systemem operacyjnym. Po zakończeniu system operacyjny, dowolna aplikacja lub użytkownik może uzyskać dostęp do zawartości woluminu w standardowy sposób. W przypadku systemu Windows standardowy sposób oznacza, że woluminowi przypisano "literę dysku". W przypadku systemu Linux oznacza to, że wolumin staje się dostępny w jednym z jego węzłów drzewa.
Wersja jądra
Możesz określić swoją wersję jądra Linux za pomocą następującego polecenia: uname -r.
Pliki rozrzedzone
Rozrzedzony plik to plik obsługiwany przez system plików w specjalny sposób, który pozwala uniknąć przydzielania miejsca na dysku, dopóki dane nie zostaną faktycznie zapisane w pliku. Ta metoda może poprawić niesekwencyjną wydajność zapisu i utworzyć pliki większe niż dostępna przestrzeń dyskowa. Nieliczne wsparcie pozwala aplikacji na tworzenie bardzo dużych plików bez zajmowania miejsca na dysku dla tych regionów pliku, które zawierają tylko zera. Na przykład można użyć rzadkiego wsparcia, aby pracować z plikiem o wielkości 42 GB, w którym należy zapisywać dane tylko do pierwszych 64 KB (reszta pliku zostanie wyzerowana). Innymi słowy, wszystkie znaczące lub niezerowe dane są przydzielane, podczas gdy wszystkie nieistotne dane (duże ciągi danych złożone z zer) nie są przydzielane. Kiedy odczytywany jest plik rzadki, przydzielane dane są zwracane, ponieważ przechowywane i nieprzydzielone dane są zwracane domyślnie jako zera. rozproszona obsługa plików pozwala na cofnięcie alokacji danych z dowolnego miejsca w pliku.
Strona kodowa
Jeśli partycja do zamontowania zawiera pliki lub katalogi, których nazwy mają znaki spoza alfabetu angielskiego, można użyć opcji montowania "nls":
‘mount –t ufsd –o nls= /dev/ /mnt/’.
Na przykład, ‘mount -t ufsd -o nls=utf8 /dev/sda2 /mnt/sda/02’ (uruchom polecenie w konsoli lub dodaj wpis do pliku /etc/fstab).
SMP
Skrót od symetrycznego przetwarzania wieloprocesowego, architektury komputerowej zapewniającej wysoką wydajność poprzez udostępnienie wielu identycznych procesorów do jednoczesnego wykonywania pojedynczych procesów (proces wieloprocesowy) - w przeciwieństwie do UP (jednoprocesorowego), który odnosi się do architektury komputera z pojedynczym procesorem.
Jak ustalić, czy używasz jądra SMP, czy nie:
Najpierw sprawdź jądro (czy zostało skompilowane z obsługą SMP) używając `uname -a` (uruchom w konsoli systemu Linux).
Zawartość /proc/cpuinfo (uruchom następującą komendę w konsoli systemu Linux: `cat /proc/cpuinfo`) powie Ci, ile procesorów jest aktywnych w bieżącym systemie. Jeśli jest więcej niż jeden, to oczywiście jest to jądro SMP, ale jeśli jest równe jeden, to możesz używać jądra SMP na maszynie UP lub jądro UP na maszynie SMP.
System plików księgowania
System plików księgowania to system plików, który śledzi zmiany, które zostaną wprowadzone w dzienniku (zwykle jest to dziennik cykliczny w wydzielonym obszarze systemu plików), zanim zostaną one zatwierdzone w głównym systemie plików. W przypadku awarii systemu lub awarii zasilania, takie systemy plików są szybciej przywracane do trybu online i rzadziej ulegają uszkodzeniu.
DKMS
Dynamic Kernel Module Support (DKMS) jest strukturą używaną do generowania modułów jądra Linuxa, których źródła zazwyczaj nie znajdują się w drzewie źródłowym jądra Linuksa. DKMS umożliwia automatyczne przebudowywanie sterowników urządzeń jądra po zainstalowaniu nowego jądra.

Ograniczenia wersji darmowej

WYPRÓBUJ ZA DARMO KUP TERAZ ›
Dodatkowe narzędzia
chkntfs – sprawdź integralność partycji NTFS i napraw błędy
mkntfs – sformatuj dowolną partycję jako NTFS pod Linuksem
chkhfs – sprawdź integralność partycji HFS+ i napraw błędy
mkhfs – sformatuj dowolną partycję jako HFS+ pod Linuksem
Obsługa biblioteki DKMS
Automatyczne montowanie woluminów NTFS/HFS+
Bezpłatna roczna aktualizacja
(obsługa nowych wersji jądra)
Bezpłatna 30-dniowa aktualizacja
Pomoc techniczna Brak wsparcia Bezpłatne wsparcie

Zasoby

Darmowa wersja

Pobierz Microsoft NTFS for Linux firmy Paragon Software

Dokumentacja produktu

Pobierz podręcznik użytkownika Microsoft NTFS for Linux firmy Paragon Software